pojazdy – elektryczne przyszłością komunikacji w miastach

Pojazdy elektryczne niemal opanowały nasze codziennie życie.

Korzystają z nich najmłodsi, studenci, zapracowani biznesmani, a także osoby starsze, pełnosprawne i niepełnosprawne – wszyscy Ci, którzy mają tylko ochotę na szybsze, bardziej ekonomiczne i bardziej ekologiczne poruszanie się po miejskich dżunglach i unikanie zatłoczonych ulic. Ten wynalazek współczesnych czasów wkracza również do naszej komunikacji miejskiej, rokując na jedno z najlepszych rozwiązań XXI w. Rowery elektryczne, samochody elektryczne, a nawet tramwaje, autobusy czy pociągi! Ich największą zaletą jest niższy koszt eksploatacji w porównaniu do tradycyjnych paliw płynnych, dodatkowo najczęściej ochładzane są powietrzem, co również obniża koszty eksploatacji.

Posiadają prostsze w konstrukcji i łatwiejsze w zakresie sterowania silniki elektryczne, które są w stanie odzyskiwać prąd w trakcie hamowania, co zwiększa wydajność takiego pojazdu. W przeciwieństwie do tradycyjnych środków transportu, w trakcie nieoczekiwanego wypadku, nie stanowią zagrożenia dla pasażerów związanego z detonacją pojazdu czy ryzykiem poparzenia czy spalenia się zarówno samego pojazdu jak i osób nim podróżujących.

Co jeszcze przemawia na ich korzyść? Fakt, że w odróżnieniu od autobusów mijanych obecnie na ulicach, pojazdy elektryczne są dużo cichsze i znośniejsze dla otoczenia, a tym samym bardzo ekologiczne, przede wszystkim dzięki temu, że nie wydzielają szkodliwych i uprzykrzających nam życie spalin. To pomysł, który ma szansę zaowocować i już dziś stopniowo wprowadzany jest na nasze ulice. Bądźmy bardziej eko i przerzućmy się na to, co zdrowsze i tańsze!

Tagged